Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nasiona Dracena smocza 5 szt.

produkt polski

  • 3,80 zł

  • Netto: 3,52 zł
  • Cena w punktach: 88
  • Zaloguj się, aby otrzymać 3 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dracena smocza (drzewo smocze, smokowiec) należy do roślin endemicznych Madery i Wysp Kanaryjskich. W naturalnych warunkach dorasta do 20 m wysokości tworząc ogromną, parasolowatą koronę. Rolina w naturze bardzo rzadka, o niewielkim zasięgu. Najstarsza, 500-letnia Dracena draco rośnie na Teneryfie, gdzie otaczana jest szczególną czcią miejscowej ludności i turystów. W mieszkaniu także możliwa jest hodowla niezwykłej rośliny, która zachwyca urodą i korzystnymi dla zdrowia właściwościami.

Dracena smocza w mieszkaniu wytwarza zwykle jeden cienki pień, na szczycie którego pojawia się wachlarz soczyście zielonych, ostrych liści. Szczególnie atrakcyjny efekt uzyskamy, komponując ze sobą różne gatunki dracen. Obecność tych tropikalnych roślin ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Draceny filtrują powietrze, eliminując szkodliwe i toksyczne substancje.

Rośnie powoli. W naturalnych warunkach po 10 latach osiąga ok. 1m wysokości. Draceny lubią wysoką temperaturę do 18-21 °C, nie lubią zimnych przeciągów. Najlepszym podłożem będzie ziemia gliniasta lub torfowa. Przyjemnie, słodko pachnące kwiaty o zielonkawokremowym kolorze, pojawiają się po wielu latach. Roślina łatwa w uprawie.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej