Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz krystaliczny do tui i innych roślin iglastych Agrecol 350g


 • 10,99 zł

 • Netto: 10,18 zł
 • Cena w punktach: 274
 • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Tuje – to nawóz do tuj w formie krystalicznej do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do nawożenia wszystkich tui oraz innych iglaków. Nawóz krystaliczny działa interwencyjnie. Natychmiastowo uzupełnia niedobory składników pokarmowych za sprawą minerałów, które są dostępne dla roślin w łatwo przyswajalnych formach.

Tuje (żywotniki) należą do wyjątkowych roślin. Posiadają igły przekształcone w łuski liściowe okalające pęd. Rośliny te charakteryzują się również płytkim systemem korzeniowym, dlatego zachodzi potrzeba ich ciągłego podlewania, a równocześnie dostarczania składników pokarmowych. Ich korzenie, rosnąc na ograniczonej powierzchni szybko wykorzystują składniki pokarmowe w swoim otoczeniu. Nawóz do tuj zawiera dużą dawkę potasu, który wspomaga tuje w prawidłowym gospodarowaniu wodą, dzięki czemu lepiej znoszą one okresowe susze. Azot, magnez oraz mikroskładniki: żelazo, mangan i molibden pozytywnie wpływają na intensywnie zielone zabarwienie łusek liściowych. Nawóz do tui szybko uzupełnia niedobory mikro- i makroskładników pokarmowych, dzięki czemu rośliny prawidłowo się rozwijają. Dzięki nawozowi do tui rośliny są dobrze odżywione. Nie gubią przedwcześnie igieł, mocno się krzewią, wypuszczając młode przyrosty. Ponadto nawóz zapewnia optymalną regenerację i przyrost roślin intensywnie przycinanych. Nawóz do tui doskonale sprawdzi się do nawożenia żywopłotów z tuj, a także roślin w formie topiarów czy bonsai.

Obecnie na rynku występuje wiele gatunków i odmian tuj. Różnią się one wielkością, wyglądem, a także barwą łusek. Istnieją odmiany o typowej zielonej barwie, ale także w odcieniach żółci, niebieskawych, pomarańczowo nabiegłych, a także o pstrych pędach. Niezależnie od odmiany, każda potrzebuje intensywnego odżywienia, gdyż wtedy najlepiej uwidaczniają się cechy odmianowe. Karłowe odmiany tuj (żywotników) często są wykorzystywane do tworzenia kompozycji w pojemnikach i donicach. Uprawiane w ten sposób rośliny mają ograniczony dostęp do podłoża. Ten sposób uprawy powoduje, że rośliny szybko wykorzystują składniki pokarmowe z gleby. Zatem w tym przypadku stosowanie nawozu do tui jest szczególnie ważne.

 
Skład produktu
 • azot (N) – 12%
 • fosfor (P2O5) – 6%
 • potas (K2O) – 36%
 • magnez (MgO) – 2%

Mikroskładniki pokarmowe: bor (B) 0,02%, miedź (Cu)* 0,02%, żelazo (Fe)* 0,14%, mangan (Mn)* 0,04%, molibden (Mo) 0,004%, cynk (Zn)* 0,015%

*schelatowane przez EDTA

Instrukcja stosowania
 • Rośliny nawozić co 14 dni, w postaci roztworu wodnego od marca do końca sierpnia.
 • Stosować poprzez podlewanie, po dokładnym rozcieńczeniu w wodzie w stosunku: 1 łyżeczka nawozu na 5 litrów wody (1 g nawozu na 1 litr wody).
 • Dawkowanie uzależniać od wielkości rośliny, przeznaczając 1 łyżeczkę na każdy jeden metr wysokości, np.: 1 m – 1 łyżeczka , 2 m – 2 łyżeczki, itd.
 • W przypadku roślin płożących, dawkę nawozu dostosować odpowiednio do rozpiętości krzewu (czyli wysokość = średnica krzewu).
 • Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ nawóz jest silnie skondensowany.
 • Nawóz ten może być również stosowany w systemach podlewania kropelkowego.
Waga 250 g
Informacje dodatkowe Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)
Producent Agrecol

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej