Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz do borówki FLORMIX 3kg

http://www.flower-garden.pl/flormix produkt polski

 • 24,00 zł  brutto

 • Netto: 22,22 zł

Odpowiednio dopracowany nawóz do zasilania borówki wysokiej i średniej. Poszczególne składniki nawozu i ich odpowiednio dobrane proporcje zapewniają borówce właściwy wzrost i obfite owocowanie. Nawóz do borówki amerykańskiej Flormix posiada właściwości zakwaszające, co ma ogromne znaczenie w przypadku uprawy borówki. Borówka na mało kwaśnych glebach o pH powyżej 3,8-4,8 karłowacieje, a liście żółkną i opadają co niekorzystnie wpływa na jej plon. Nawóz ten można z powodzeniem stosować do innych roślin kwasolubnych, takich jak np. różaneczniki, azalie japońskie, wrzosy, itp.

nawóz certyfikowany

Nawóz WE wieloskładnikowy (spełniający wymogi Unii Europejskiej)

Typ: NPK (Ca, Mg) 9-5-12 (6,5-4) mieszanka

 • zdrowe i smaczne owoce
 • składniki łatwo przyswajalne przez roślinę
Rodzaj nawozu: Wieloskładnikowy, posypowy, granulowany NPK (Ca, Mg) 9-5-12 (6,5-4)
Skład produktu:
 • azot (N) całkowity - 9% w formie amonowej 9%
 • pięciotlenek fosforu (P2O5) 5%, rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 4,7% rozpuszczalny w wodzie 4%
 • tlenek potasu (K2O) – 12% rozpuszczalny w wodzie
 • tlenek wapnia (CaO) – 6,5% rozpuszczalny w wodzie
 • tlenek magnezu (MgO) - 4% rozpuszczalny w wodzie
Instrukcja stosowania: Flormix pod borówkę należy stosować posypowo najlepiej trzykrotnie w okresie od połowy marca do połowy lipca, stosując:

 • 20-25 g pod roślinę w przypadku krzewów w wieku do 5 lat
 • u roślin starszych, powyżej 5 lat, dawkę nawozu zwiększamy do 40-50 g
Wskazane jest wymieszanie nawozu z glebą.
Termin stosowania: III-VIII
Rodzaj opakowania: Worek 3kg

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej