Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Nasiona Mietelnik 1g

  Nasiona Mietelnik 1g

  • 1,90 zł

  • Netto: 1,76 zł
  • Cena w punktach: 47
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


  Mietelnik jest rośliną jednoroczną pochodzącą z  Europy Południowej i Azji Środkowej. Wyglądem może przypominać jałowca lub cyprysika, stąd często można go spotkać pod nazwą cyprysik letni. Jest cały srebrzyście owłosiony. Łodyga mietelnika jest wzniesiona, prosta, silnie rozgałęziająca się. Roślina osiąga ok 80–100 cm wysokości. Liście są skrętoległe, niepodzielone, lancetowate, owłosione, płaskie. Jesienią przybierwa barwę pomarańczową lub czerwoną. Mietelnik kwitnie od lipca do października. Kwiaty są zielone, drobne, zebrane w kłosowate wiechowate kwiatostany. Owoce to jasnobrązowe, kanciaste orzeszki.

  Rośnie dobrze w każdej glebie, choć musi być ona dostatecznie wilgotna. Wymaga słonecznego stanowiska. Świetnie nadaje się na niskie żywopłoty, do sadzenia w grupach lub donicach. Nasiona wysiewa się wprost do gruntu w kwietniu lub maju w rozstawie 30x50cm

  Rozstawa30x50 cm
  Termin siewuIV-V
  Termin kwitnieniaVIII-X
  Wysokość80-100 cm

  Napisz opinię

  Produkty powiązane

  Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.