Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nasiona Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny suche 100g

produkt polski

 • 29,90 zł

 • Netto: 27,69 zł
 • Cena w punktach: 747
 • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Specjalnie przygotowana mieszanka dla pszczelarzy

Staranie wyselekcjonowana specjalistyczna mieszanka rośliny miododajnych długo i obficie kwitnących, nektarujących nawet w czasie długotrwałej suszy, dostarczając pszczołom niezbędny nektar do produkcji miodu. W skład mieszanki wchodzi ponad 20 gatunków, w tym 80% bylin o wysokiej wydajności miodowej i pyłkowej. Mieszanka ta zapewni pożytek pszczołom na długie lata już w pierwszym roku uprawy dzięki 20% wkładowi roślin jednorocznych. Można nią obsiewać brzegi trawników, pól, rowy, nieużytki, brzegi sadów i jagodników. Wysiew nasion zmieszanych z piaskiem w stosunku 1:3 od połowy III do VI, rzutowo we wcześniej uprawioną ziemię mieszając grabiami. Możliwy także siew jesienny IX-X. Norma wysiewu 1 kg na 120-200 m2.

mieszanka roślin miododajnych

Rośliny miododajne, nazywane też roślinami nektarodajnymi lub pszczelarskimi, mają piękne kwiaty o wyjątkowo urokliwym zapachu. Kwiaty te są cennym źródłem nektaru, spadzi i pyłku, z których pszczoły produkują miód. Jeśli ktoś posiada własny ogród, dobrym pomysłem będzie zasadzenie w nim roślin miododajnych, do których przylecą pszczoły, zapylając tym samym inne rośliny rosnące w ogrodzie. Jeśli zależy nam na dobrostanie pszczół, a zwłaszcza pszczół samotnic, i ocaleniu ich przed wymarciem – można zapewnić im pomoc poprzez budowę w ogrodzie hoteli dla owadów czy właśnie sadzenie roślin miododajnych. I pamiętajmy o słowach Alberta Einsteina: „jeśli pszczół zabraknie, ludzkość przetrwa cztery lata”.

W skład mieszanki wchodzą następujące gatunki roślin:

 1. Borago officinalis (Ogórecznik lekarski) 11,00% 
 2. Centaurea cyanus (Chaber bławatek) 10,00% 
 3. Chryzanthemum leucanthemum (Złocień właściwy) 7,50% 
 4. Echinacea purpurea (Jeżówka purpurowa) 6,00% 
 5. Echium vulgare (Żmijowiec zwyczajny) 2,00% 
 6. Echium creticum (Żmijowiec grecki) 2,00% 
 7. Echium plantagineum (Żmijowiec babkowaty) 2,00% 
 8. Hypericum perforatum (Dziurawiec zwyczajny) 0,50% 
 9. Hyssopus officinalis (Hyzop lekarski) 1,00% 
 10. Origanum vulgare (Lebiodka pospolita) 0,50% 
 11. Lavendula angustifolia (Lawenda wąskolistna) 0,50% 
 12. Leonorus cardiaca (Serdecznik pospolity) 4,00% 
 13. Levistivcum officinale (Lubczyk) 6,00% 
 14. Lotus corniculatus (Komonica) 4,00% 
 15. Melilotus albus (Nostrzyk biały) 5,00% 
 16. Melilotus officinalis (Nostrzyk lekarski) 5,00% 
 17. Nepeta cataria (Kocimiętka właściwa) 1,00% 
 18. Papaver rhoeas (Mak polny) 2,00% 
 19. Phacelia tanacetifolia (Facelia błękitna) 10,00% 
 20. Salvia officinalis (Szałwia lekarska) 9,00% 
 21. Trifolium repens (Koniczyna biała) 7,00% 
 22. Thymus vulgaris (Tymianek) 4,00
 
Termin siewu IV-VI
Termin kwitnienia VI-X
Wysokość 30-60 cm
Waga 100 g

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej