Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Liliowiec Campfire Embers

Liliowiec Campfire Embers

Hemerocallis 'Campfire Embers'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHemerocallis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Liliowiec Campfire Embers
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobna bylina dorastająca do około 70 cm wysokości. Kwitnie obficie od maja do października. Kwiaty mają piękny, intensywny, czerwony kolor z żółtym środkiem. Na jednej łodydze zawiązuje się kilka pąków kwiatowych, jednak każdy kwiat kwitnie tylko przez 1 dzień, następnie obumiera, a w jego miejsce rozkwita kolejny. Liliowce w naszym klimacie są mrozoodporne. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych i w otoczeniu innych krzewów. Przepięknie wyglądają posadzone w grupie. Nadają się do uprawy w donicach, skrzyniach na tarasach i balkonach. Gęstość sadzenia na 1m2: 4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Liliowce preferują gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Do obfitego kwitnienia wymaga stanowisk słonecznych. Liliowce to wytrzymałe byliny. Są odporne na choroby i dobrze znoszą chwilowe niedobory wody, mrozoodporne, dobrze znoszą przesadzanie. Pielęgnacja liliowców ogranicza się do wiosennego usuwania zaschniętych liści i wiosennego nawożenia. Nadaje się do uprawy w donicy.

Nazwa łacińskaHemerocallis 'Campfire Embers'
Docelowa wysokość70 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniaczerwiec, lipiec

Napisz opinię

Produkty powiązane