0
Sprawdź!

Krzewuszka cudowna 'Victoria'

  • Dostępność: 60 sztuk

  • 7,50 złKrzewuszka ‘Victoria’ to zwarty krzew, osiągający około 1 m wysokości przy 1,2 m wysokości. Liście ciemne, purpurowe, kwiaty intensywnie różowe, z kształtu przypominają małe dzwonki lub trąbki. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu, a kończy pod koniec lipca.

Jedna z najpopularniejszych i najładniejszych odmian krzewuszek. Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, donicach, na balkonach i tarasach. Efektownie będzie wyglądać w otoczeniu kontrastujących roślin, z różnego rodzaju trawami ozdobnymi, bylinami i niskimi krzewami.

Krzewuszki tolerują wszystkie gleby ogrodowe. Najlepiej rosną na stanowisku słonecznym i żyznym, lekko kwaśnym lub lekko alkalicznym podłożu. Odporność na mróz dobra. W przypadku uprawy w pojemniku zaleca się zabezpieczenie korzeni na zimę lub schowanie rośliny do nieogrzewanego pomieszczenia z dostępem do światła słonecznego. Zaleca się wykonywanie cięcia w celu zagęszczenia krzewu i polepszenia kwitnienia. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, skracając przekwitnięte pędy oraz usuwając stare, uschnięte gałązki.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane