Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jeżówka purpurowa Magnus
Jeżówka purpurowa MagnusJeżówka purpurowa MagnusJeżówka purpurowa Magnus

Jeżówka purpurowa Magnus

Echinacea purpurea 'Magnus'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AEchinacea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jeżówka purpurowa Magnus
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobna bylina o wyprostowanym pokroju i efektownych kwiatach. Osiąga około 60 cm wysokości i 40 cm szerokości. Liście wąskie, lancetowate, delikatnie owłosione, ciemnozielone. Kwiaty języczkowe, barwy różowej, delikatnie zwisające, z dużym, brązowym i spiczastym środkiem, pojawiają się od lipca do września. Są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w grupach po kilka sztuk, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin, np. szałwii, rudbekii, słoneczników, astrów. Nadaje się na kwiaty cięte i suszone. Jeżówki najlepiej prezentują się posadzone w grupie po kilka sztuk. (Gęstość sadzenia 6-7 szt/m2).

Stanowisko i uprawa

Jeżówka purpurowa jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych, piaszczysto-gliniastych i umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Należy uważać na ślimaki, które lubią obgryzać liście. Długie pędy mogą się pokładać i powinny być podwiązywane. Cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu, wtedy jest szansa na ponownie kwitnienie późną jesienią.

Nazwa łacińskaEchinacea purpurea 'Magnus'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokość60 cm
Docelowa szerokość40 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, żyzne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego (pH 6-8)
Mrozoodporność-35 °C (strefa 3 USDA)
Gęstość sadzenia6-7 szt/m2
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, nasadzenia grupowe, kwiat cięty i suszony, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane