Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jagoda kamczacka Kalinka ®

Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Kalinka' PBR


  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Cena w punktach: 350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Jagoda kamczacka (suchodrzew jadalny) to długowieczny krzew o sztywnym, wzniesionym pokroju. Żyje i owocuje nawet do 40 lat. Jego największa zaletą są jadalne owoce, które w smaku przypominają borówkę amerykańską. Owoce są podłużne, soczyste, słodkie z lekko kwaskowatym posmakiem, w kolorze granatowym z niebieskawym nalotem. Pojawiają się już na 2-letnich sadzonkach. Nadają się na wszelkiego rodzaju przetwory oraz do spożycia na surowo. Mają wiele właściwości zdrowotnych. Odmiana ‘Kalinka’ dorasta do 1,5 m wysokości, owocuje obficie w czerwcu. Owoce barwy niebiesko-czarnej. 

Jagoda kamczacka to roślina bardzo łatwa w uprawie. Jest odporna na mrozy oraz okresową suszę. Dobrze rośnie na wszystkich uprawnych ogrodowych glebach, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie pH. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Aby możliwe było owocowanie, potrzebne są minimum 2 wzajemnie zapylające się rośliny.

Dobrym zapylaczem dla tej odmiany będzie 'Morena':

https://www.flower-garden.pl/jagoda-kamczacka-morena

krzewy jagody kamczackiejKilka słów o owocach

Jagody są źródłem biologicznie aktywnych substancji korzystnie wpływających na organizm człowieka. Mają też właściwości ogólnie wzmacniające, antyseptyczne, wspomagające leczenie wielu chorób i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich.

Ponadto są doskonałe do deserów i przetworów. Można je mrozić. Zawierają witaminy C i A, żelazo, miedź, jod. Dzięki zawartym antocyjanom mają właściwości antyseptyczne, polecane są osobom mającym problemy z chorobami układu krążenia, przy miażdżycy naczyń krwionośnych. Mają dobry wpływ na elastyczność naczyń włosowatych i na ostrość widzenia.

Nazwa łacińska Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. 'Kalinka' PBR
Pokrój wzniesiony
Docelowa szerokość 1,5 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł zielone
Barwa kwiatów białe, żółte
Kwitnienie kwiecień
Owocowanie maj, czerwiec
Owoce granatowe, ozdobne, jadalne
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba piaszczysta, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -32 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie w grupach, owoce deserowe, owoce na przetwory, owoce mrożone
Informacje dodatkowe roślina miododajna, wymaga zapylacza

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej