Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW
Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii 'Flower Power' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuddleja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Rzadka, szybkorosnąca odmiana budlei dorastająca do ok 2 - 2,5 m wysokości.  Liście ciemnozielone, lancetowate, naprzeciwległe, od spodu pokryte białym meszkiem. Największym atutem rośliny są duże (dorastające do ok. 30 cm), dwukolorowe kwiatostany pojawiające się w lecie. Kwitnie bardzo obficie od lipca aż do października. Kwiaty w pąku fioletowe, a po rozwinięciu pomarańczowe o bardzo intensywnym zapachu, co przyciąga motyle (stąd inna nazwa rośliny – motyli krzew).

Budleja lubi żyzną, wilgotną, ale dość przepuszczalną glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Stanowisko słoneczne lub półcieniste zapewni roślinie odpowiedni rozwój. Najlepiej sadzić w zacisznym miejscu. Budleje mają duże wymagania pokarmowe, dlatego wskazane jest nawożenie roślin. Krzew zaleca się okryć na zimę.

Roślina bardzo dobrze znosi cięcie. Kwitnie na jednorocznych pędach, więc nie należy się obawiać, że w danym roku nie zakwitnie. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zaleca się przyciąć krzew co najmniej o połowę. Przekwitnięte kwiatostany można usunąć.

Budleja świetnie sprawdzi się jako soliter, choć w otoczeniu innych roślin wygląda nie mniej widowiskowo.  Nadaje się do sadzenia przy altanach, tarasach, czy na froncie domu. Można ją uprawiać zarówno w gruncie jak i w pojemnikach. Krzew polecany do ogrodów przydomowych.

Nazwa łacińskaBuddleja davidii 'Flower Power' PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpurpurowofioletowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweroślina miododajna, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Szukasz najpiękniejszych budleji?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz