Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Przygotuj się do wiosny!
wysyłka roślin od 19 marca*
Urządź swój ogród już dziś!
  • Nowy Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW

  • Dostępność: dostępny
http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy

  • 12,50 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
20 cm
budleja flower power
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Rzadka, szybkorosnąca odmiana budlei dorastająca do ok 2 - 2,5 m wysokości.  Liście ciemnozielone, lancetowate, naprzeciwległe, od spodu pokryte białym meszkiem. Największym atutem rośliny są duże (dorastające do ok. 30 cm), dwukolorowe kwiatostany pojawiające się w lecie. Kwitnie bardzo obficie od lipca aż do października. Kwiaty w pąku fioletowe, a po rozwinięciu pomarańczowe o bardzo intensywnym zapachu, co przyciąga motyle (stąd inna nazwa rośliny – motyli krzew).

Budleja lubi żyzną, wilgotną, ale dość przepuszczalną glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Stanowisko słoneczne lub półcieniste zapewni roślinie odpowiedni rozwój. Najlepiej sadzić w zacisznym miejscu. Budleje mają duże wymagania pokarmowe, dlatego wskazane jest nawożenie roślin. Krzew zaleca się okryć na zimę.

Roślina bardzo dobrze znosi cięcie. Kwitnie na jednorocznych pędach, więc nie należy się obawiać, że w danym roku nie zakwitnie. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zaleca się przyciąć krzew co najmniej o połowę. Przekwitnięte kwiatostany można usunąć.

Budleja świetnie sprawdzi się jako soliter, choć w otoczeniu innych roślin wygląda nie mniej widowiskowo.  Nadaje się do sadzenia przy altanach, tarasach, czy na froncie domu. Można ją uprawiać zarówno w gruncie jak i w pojemnikach. Krzew polecany do ogrodów przydomowych.

trzykolorowa budleja dawida

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej