0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Sierra'

  • Dostępność: 996 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 12,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40 cm
borowka amerykanska sierra
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 
Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Odmiana średnio wczesna, o silnym wzroście, wzniesionym pokroju i sztywnych pędach. Osiąga około 1,5 m wysokości. Liście jesienią przebarwiają się na intensywnie pomarańczowo-czerwony kolor, nadając roślinie dodatkowy efekt dekoracyjny. Kwitnie w maju. W drugiej połowie lipca dojrzewają owoce - spłaszczone, średniej wielkości, niebieskie z ciemnym nalotem woskowym. Są bardzo jędrne, smaczne i słodkie. Zebrane w grona na szczytach pędów. Są bardzo aromatyczne i świetnie nadają się zarówno do spożywania na surowo, jak i do mrożenia i przetworów.

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać więcej cennych informacji na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog klikając poniższy odnośnik:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane