Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
Bez czarny Black Tower PBR kolumnowyBez czarny Black Tower PBR kolumnowyBez czarny Black Tower PBR kolumnowyBez czarny Black Tower PBR kolumnowy

Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy

Sambucus nigra Black Tower ('Eiffel 1'PBR) EU 35864

  • Dostępność: niedostępny
  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASambucus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bez czarny Black Tower PBR kolumnowy
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wyjątkowa odmiana czarnego bzu o nietypowym wąskim, kolumnowym pokroju, która została nagrodzona  w 2010 roku podczas wystawy National Plant Exhibition w Anglii. Jest wolno rosnącą rośliną, która osiąga około 2,5 m wysokości przy zaledwie ok. 1 m szerokości. Młode liście początkowo zielone, później ciemnopurpurowe, niemal czarne. Kwiaty różowe, o zapachu zbliżonym do cytryny. Kwiaty zebrane są w płaskie baldachgrona. Idealnie nadaje się do sadzenia w pojemnikach, ze względu na wąski pokrój można sadzić ją nawet na balkonach i w małych ogródkach. Owoce czarnego bzu są jadalne, od lat używa się ich w medycynie naturalnej, nadają się na przetwory, dojrzewają w sierpniu i we wrześniu. W ogrodzie świetnie wygląda w kontrastowych kompozycjach z krzewuszkami, perukowcami i innymi roślinami liściastymi o intensywnie wybarwionych liściach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, o umiarkowanej wilgotności i odczynie zbliżonym do obojętnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Liście najlepiej wybarwiają się na pełnym słońcu. Odmiana w pełni odporna na mróz. W sezonie wegetacyjnym wymaga dobrego odżywiania - najlepiej zasilać nawozem NPK (zawierającym w składzie głównie azot, fosfor oraz potas).

Nazwa łacińskaSambucus nigra Black Tower ('Eiffel 1'PBR) EU 35864
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, w grupach
Termin kwitnieniaczerwiec

Napisz opinię