Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Agrest pienny Mucurines na pniu 100cm

Agrest pienny Mucurines na pniu 100cm

Ribes uva-crispa 'Mucurines'

  • 49,00 zł

  • Netto: 45,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 49 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
6-litrowy
Wysokość
100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARibes uva-crispa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Agrest pienny Mucurines na pniu 100cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Agrest w formie piennej (szczepiony na pniu). Korona o zwartym pokroju, osiąga do 1 m średnicy. Młode owoce zielone, dojrzałe żółto-zielone, o delikatnie omszonej skórce, bardzo smaczne. Owoce pojawiają się w lipcu i są gotowe do zbioru w pierwszej połowie sierpnia. Plonowanie jest bardzo obfite. Dojrzałe owoce długo utrzymują się na krzewie i mogą być jedzone prosto z krzewu przez kilka tygodni, nie tracąc nic ze swojego smaku. Odmiana polecana do uprawy zarówno towarowej, jak i amatorskiej.

Stanowisko

Agrest najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne, piaszczysto gliniaste lub wyłącznie gliniaste, o lekko kwaśnym pH. Nie lubi gleb ciężkich, mocno związanych i podmokłych. Wybierając miejsce do posadzenia agrestu, wybierzmy miejsce lekko wzniesione, unikając miejsc z zagłębionym terenem.

Sadzenie

Sadzonki ukorzenione w doniczkach możemy sadzić przez cały rok, od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wykopujemy dołki trochę większe niż rozmiar doniczki. Gleby ciężkie należy rozluźnić mieszając je z piaskiem. Na dnie dołka można dać obornik lub kompost. Krzewy sadzimy w odstępach od 1 do 1,5 m. Po posadzeniu obficie podlewamy, aby ziemia jak dokładniej oblepiła wszystkie korzenie. Teren wokół krzewu można wyściółkować.

Pielęgnacja

Krzew agrestu po posadzeniu należy przyciąć na wiosnę. Jeśli sadzimy latem lub jesienią, wstrzymujemy się z przycinaniem do wiosny. Cięcie pobudzi krzew do lepszego rozkrzewienia. Przycinamy na wysokość maksymalnie 3 oczek. W kolejnych latach wykonujemy cięcie mające na celu zapobieganie nadmiernemu rozkrzewianiu i polepszeniu owocowania. Wycinamy pędy cienkie, stare, suche, zostawiając miejsce dla maksymalnie 12 silnych pędów, które będą najlepiej owocowały.

Nazwa łacińskaRibes uva-crispa 'Mucurines'
Pokrójkrzaczasty wzniesiony, luźny
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Owocowaniekoniec lipca / początek sierpnia
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, piaszczysto-gliniaste, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie
Termin kwitnieniakwiecień, maj

Napisz opinię

Produkty powiązane