Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Żurawka krwista Leuchtkäfer
  • Żurawka krwista Leuchtkäfer
  • Żurawka krwista Leuchtkäfer
  • Żurawka krwista Leuchtkäfer

Żurawka krwista Leuchtkäfer

Heuchera sanguinea 'Leuchtkäfer'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych kwiatach. Dorasta do wysokości 30 cm, a podczas kwitnienia  razem z kwiatostanami może osiągać 60-70 cm. Liście zielone, karbowane na brzegach, z delikatnym srebrzystym wzorkiem. Kwiaty drobne, dzwonkowate, barwy intensywnie czerwonej (szkarłatnej), skupione w wiechowate kwiatostany osadzone na długich pędach. Kwitnie rozpoczyna się na przełomie maja i czerwca, kwiaty utrzymują się przez całe lato. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, skalniakach, na rabatach, obwódkach, do tworzenia kompozycji naturalistycznych z innymi bylinami. Może być w powodzeniem stosowane jako roślina okrywowa, tworząca gęsty zielony dywan. Kwiaty można wykorzystywać do bukietów.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

Nazwa łacińskaHeuchera sanguinea 'Leuchtkäfer'
Docelowa wysokość30 cm (70 cm z kwiatostanami)
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-30 °C (strefa 4 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, kwiaty cięte, suche bukiety
Termin kwitnieniaczerwiec

Napisz opinię