Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka drobna Palace Purple
Żurawka drobna Palace PurpleŻurawka drobna Palace PurpleŻurawka drobna Palace PurpleŻurawka drobna Palace Purple

Żurawka drobna Palace Purple

Heuchera micrantha 'Palace Purple'

  • Dostępność: niedostępny
  • 18,50 zł

  • Netto: 17,13 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka drobna Palace Purple
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych liściach, wprowadzona do sprzedaży w 2014 roku. Dorasta do 30-40 cm wysokości. Główną ozdobą rośliny są duże liście o pokarbowanych brzegach, w kolorze ciemnej purpury, niemal czarne. Od maja do lipca pojawiają się białe, kontrastowe kwiatostany na wysokich szypułkach. Roślina łatwa w uprawie odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

 

Nazwa łacińskaHeuchera micrantha 'Palace Purple'
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Barwa kwiatówbeżowe
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-25 °C (strefa 5 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię