Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka Delta Dawn PBR
Żurawka Delta Dawn PBRŻurawka Delta Dawn PBRŻurawka Delta Dawn PBRŻurawka Delta Dawn PBRŻurawka Delta Dawn PBRŻurawka Delta Dawn PBR

Żurawka Delta Dawn PBR

Heuchera 'Delta Dawn' PBR EU35492

  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka Delta Dawn PBR
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych liściach, osiągająca wysokość zaledwie 20 cm, przy średnicy ok. 30 cm. W czasie kwitnienia kwiatostany mogą osiągać wysokość ok. 35 cm. Główną ozdobą rośliny są duże, 5-klapowe liście w kształcie serca, o pokarbowanych brzegach, żółto-zielone na brzegach, w środku czerwono-brązowo-pomarańczowe. Duży wpływ na wygląd liści ma ich wiek, starsze liście mają brązowo-czerwony środek i wyraźnie widoczny zielony system nerwowy. Liście półzimozielone, na zimę częśc z nich pozostaje na roślinie. W lipcu i sierpniu pojawiają się kwiatostany na wysokich, zielonych szypułkach. Kwiaty drobne, białe. Roślina łatwa w uprawie odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

Skrót PBR (ang. Plant Breeders’ Rights) przy nazwie odmiany oznacza, że jest to odmiana licencjonowana, chroniona wspólnotowym wyłącznym prawem we wszystkich państwach UE.

Nazwa łacińskaHeuchera 'Delta Dawn' PBR EU35492
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełwielobarwne, czerwone, purpurowe, żółte, zielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnienialipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane