Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIU
Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIUWiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIUWiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIUWiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIU

Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIU

Prunus serrulata 'Royal Burgundy'

  • Dostępność: niedostępny
  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
100-130 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APrunus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Wiśnia piłkowana Royal Burgundy 130 cm na PNIU
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Sadzonka w formie piennej, wysokość całkowita ok. 100-130 cm (z koroną, bez doniczki).

Niewielkie drzewko ozdobne, często oferowane w formie piennej, gatunek rosnący naturalnie w Japonii, Korei i Chinach, gdzie od dawna wykorzystywany jest do dekoracji parków i ogrodów. Odmiana 'Royal Burgundy' została wyhodowana w 1990 roku w USA. Pokrój odwrotnie stożkowaty, korona rozszerza się w górę, pędy wyprostowane, z wiekiem rozpościerają się na boki. Docelowo dorasta do ok. 8-10 m wysokości i 5-7 m szerokości. Kwiaty pojawiają się stosunkowo późno jak na wiśnię, bo w połowie maja. Są duże (średnica 5 cm), pełne, barwy różowej, delikatnie pachnące, zebrane w zwisające bukiety, pobficie pokrywają wszystkie pędy. utrzymują się na krzewie około 3 tygodnie i w tym czasie wiśnia wygląda niezwykle efektownie. Odmiana nie zawiązuje owoców. Po kwitnieniu główną funkcję dekoracyjną przejmują liście - jajowate, piłkowane na brzegach, błyszczące o bardzo ładnej, purpurowej barwie, utrzymują swój kolor przez okres wiosenny i letni, jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na eksponowanym stanowisku, w ogrodach w stylu orientalnym, do nasadzeń parkowych i miejskich, oraz jako drzewo alejowe o dużych walorach dekoracyjnych.

Stanowisko i uprawa

Wiśnia piłkowana nie jest gatunkiem trudnym w uprawie. Preferuje stanowisko słoneczne lub lekko zacienione, osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej i dostatecznie wilgotnej, jednakże gleby bardziej suche i piaszaczyste również nie będą stanowić problemu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH podłoża. Cechuje się dobrą mrozoodpornością (strefa 6), ale w szczególnie surowe zimy może przemarzać. 

Wiśnia piłkowana nie jest kapryśna i trudna w utrzymaniu. Najładniej kwitnie na  stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym, osłoniętym od wiatrów. Choć poleca się ją sadzić w glebie żyznej, próchnicznej i wilgotnej, daje sobie radę, gdy podłoże jest suche i piaszczyste, choć rośnie wówczas trochę wolniej. Odczyn podłoża nie ma wpływu na rozwój drzewa.

Nazwa łacińskaPrunus serrulata 'Royal Burgundy'
Pokrójdrzewiasty, wyprostowany
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełpurpurowe, czerwone
Barwa kwiatówpurpurowe, różowe, pełne
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna w stosunku do pH
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, drzewo alejowe, nasadzenia miejskie, ogrody w stylu orientalnym
Informacje dodatkowepachnące kwiaty

Napisz opinię