Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Szałwia Muszkatołowa
Szałwia MuszkatołowaSzałwia MuszkatołowaSzałwia MuszkatołowaSzałwia Muszkatołowa

Szałwia Muszkatołowa

Salvia sclarea

  • Dostępność: niedostępny
  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASalvia
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Szałwia Muszkatołowa
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szałwia muszkatołowa to krótkowieczna bylina uprawiana w naszych warunkach klimatycznych jako roślina dwuletnia. Naturalnym miejscem występowania szałwii muszkatołowej są kraje śródziemnomorskie. W naszym kraju jest uprawiana głównie ze względu na swoje walory estetyczne oraz wspaniałe kwitnienie. Roślina tworzy gęste kępy i ma wyprostowany pokrój. W pierwszym roku tworzy się rozeta z dużych, szarozielonych liści. W kolejnym (drugim) roku roślina tworzy sztywne pędy kwiatowe osiągające nawet 1,6 m wysokości. Kwitnienie rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa aż do końca lipca. Różowe kwiaty są zebrane w gęste kwiatostany o długości ok. 60 cm. Roślina jest miododajna.

Szałwia najlepiej rośnie na miejscach ciepłych, słonecznych i zacisznych. Preferuje gleby wilgotne, przepuszczalne oraz próchniczne o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko zasadowym. Roślina nie toleruje przelania, natomiast dobrze znosi krótkotrwałe susze. W chłodniejszych rejonach Polski warto okryć roślinę na zimę. Szałwia może być uprawiana w donicach.

Nazwa łacińskaSalvia sclarea
Pokrójkępiasty, wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże suche lub umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna o odczynie zbliżonym do obojętnego
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, wrzosowiska, nasadzenia w parkach, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku
Informacje dodatkowearomatyczne liście

Napisz opinię