Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Sosna bośniacka Malinki
  • Sosna bośniacka Malinki
  • Sosna bośniacka Malinki
  • Sosna bośniacka Malinki

Sosna bośniacka Malinki

Pinus leucodermis 'Malinki'

  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Cena w punktach: 1125
  • Zaloguj się, aby otrzymać 41 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Odmiana wolnorosnąca osiągająca w wieku 10 lat około 1,6 m wysokości przy 1 m szerokości (przyrasta około 15 cm rocznie). Pokrój zwarty, szeroko kolumnowy z pędami skierowanymi w górę. Igły długie, barwy ciemnozielonej. Już młode rośliny wytwarzają szyszki.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach. Może być uprawiana w pojemniku.

Nazwa łacińskaPinus leucodermis 'Malinki'
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćod 2 m do 5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność- 23 st. C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane