Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Pnące

Niewątpliwie jednymi z najbardziej pożądanych róż w ogrodzie są róże pnące. Sadzonki tych róż osiągają spore rozmiary dorastając nawet do 8 m wysokości/długości. Róże należące do grupy róż pnących, choć osiągają pokaźne rozmiary, pnączami nie są. Nie wytwarzają one żadnych organów czepnych takich jak np.: korzenie czepne. Długie pędy wymagają podpory i w większości przypadków podwiązywania do podpór. Z tego też powodu nazywane są pnączami pozornymi (prymitywnymi). Róże pnące kwitną niezawodnie przez całe lato i znajdziemy je w prawie każdym kolorze. Najlepszym miejscem dla róż pnących będą wszelkiego typu altany, pergole, kratki, duże drzewa itp., wszędzie tam, gdzie roślina będzie mogła oprzeć swoje długie pędy. Róże pnące to jedna z najpiękniejszych grup w swojej kategorii i jedna z najchętniej wybieranych przez miłośników tych kwiatów.

.

Stanowisko

Róże pnące najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych, choć w tej grupie znajdziemy również odmiany, które dają sobie radę w cieniu czy półcieniu (np.: róża pnąca 'New Dawn'). Podłoże powinno być żyzne, lekkie i przepuszczalne o odczynie zbliżonym do obojętnego (pH 6-6,5).

Sadzenie

Róże uprawiane w doniczkach można sadzić przez cały sezon. Przed posadzeniem doniczki można umieścić w pojemniku z wodą (np. wiadrze) na ok. 10-15 min. Rośliny należy posadzić tak samo lub 5 cm głębiej niż rosły w doniczce. Jeżeli gleba jest mocno piaszczysta należy ją wzbogacić np. torfem lub ziemią kompostową. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy, a podłoże ściółkujemy, aby zapobiec nadmiernemu parowaniu wody z gleby.

Pielęgnacja

Niezbędną czynnością pielęgnacyjną róż jest przycinanie. Ma ono pozytywny wpływ na krzewienie się roślin, i ich kwitnienie. Cięcie można wykonać zarówno wiosną jak i jesienią (pamiętając jednak, aby po jesiennym przycięciu zabezpieczyć rośliny przed mrozem). Usuwanie przekwitłych kwiatostanów wspomaga tworzenie się nowych pąków kwiatowych i wydłuża kwitnienie.

W ciepłe i wilgotne lata pamiętajmy o opryskach prewencyjnych, aby zabezpieczyć krzewy przed mączniakiem, który jest dość powszechny przy uprawie róż.

Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe.

W chłodniejszych rejonach Polski róże warto zabezpieczać róże przed mrozem. Część nadziemną najlepiej okryć białą agrowłókniną, natomiast podstawę pędów zabezpieczamy 15-20 cm kopczykiem i przykrywamy stroiszem (gałązkami roślin iglastych). Pozwoli to na zabezpieczenie korzeni i miejsca szczepienia przed mrozem.

Nawożenie

Róże wymagają intensywnego i regularnego dokarmiania. Do nawożenia możemy stosować różne nawozy: nawóz uniwersalny, nawóz do roślin kwitnących itd. Najlepiej jednak stosować dedykowany nawóz do róż. Wtedy mamy pewność, że nasze rośliny dostaną komplet składników odżywczych potrzebnych do pełnego kwitnienia i bujnego wzrostu.  Podczas stosowania nawozów postępujemy zgodnie z etykietą dołączaną do produktu.

Róża Eisa Courtyard ® PNĄCA
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard ® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Eis..

45,00 zł

Róża pnąca Cosmos Courtyard®
3 lata
C4
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Cosm..

(opinie: 2)

45,00 zł

Róża pnąca Florentina® ADR
2 lata
C3
30-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Florentina® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o nostalgicznych, intensywnie czerwonych kwiatach, ..

(opinie: 5)

46,00 zł

Róża pnąca Heidetraum® PLUS ADR
2 lata
C3
20-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Heidetraum® PLUS to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o drobnych, różowych, półpełnych kwiatach, dor..

45,00 zł

Róża pnąca Liwa Courtyard®
3 lata
C4
40-60 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Liwa' to krzew o dużych, jaskrawopomarańczowych,..

(opinie: 6)

45,00 zł

Róża pnąca New Dreams®
2 lata
C3
20-60 cm
Wysyłka za 31 dni

New Dreams® to róża pnąca o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o pięknych, morelowych kwiatach i bardzo intensywny..

46,00 zł

Róża pnąca Pasillo Courtyard®
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Rosną bujnie osiągając wysokość 200-300 cm. Wymagają przywiązywania do podpór. Odmiana 'Pasi..

(opinie: 1)

45,00 zł

Róża pnąca Redova Courtyard®
3 lata
C4
40-80 cm
Wysyłka za 31 dni

Róże z grupy Courtyard® to róże pnące o sztywnych pędach. Krzew o bardzo dużych, złocistożółtych, pełnych kwiatach, dorastający od 1,5 m do 2 m wysoko..

(opinie: 3)

45,00 zł

Róża pnąca Sommergold® ADR
2 lata
C3
20-40 cm
Wysyłka za 31 dni

Sommergold® to jedna z najlepszych róż pnących dostępnych obecnie na rynku. Roża o długich, przewisających pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Do..

48,00 zł

Róża rabatowa Balmoral Castle®
3 lata
C4
30-50 cm
Wysyłka za 31 dni

Obficie kwitnąca róża rabatowa o ciemnoczerwonych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, ciemnoc..

(opinie: 1)

43,00 zł

Wyświetlono: 1 do 10 z 10 (1 stron)