Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucie
Żywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucieŻywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucieŻywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucieŻywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucieŻywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucieŻywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucie

Żywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucie

Thuja occidentalis 'Smaragd'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik zachodni Smaragd 120cm balot w jucie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Tuja ‘Szmaragd’ to jedna z najpopularniejszych roślin w naszym kraju. Świetnie nadaje się na wyższe żywopłoty lub szpalery, ponieważ rośnie szybko, osiągając 2,5 m w wieku 10 lat (roczny przyrost około 30 cm). Cechuje się regularnym, wąskostożkowym pokrojem i żywozielonymi igłami, które nie brązowieją na zimę. Bardzo dobrze znosi cięcie, co pozwala na tworzenie oryginalnych form, takich jak kule, spirale, formowane żywopłoty, itp.

Żywotnik Szmaragd jest mało wymagający w uprawie. W naszym klimacie jest praktycznie odporny na mróz, dobrze znosi również zanieczyszczenia powietrza. Powinien być sadzony na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych lub wilgotnych, odczyn lekko kwaśny. Może rosnąć również na słabszych glebach. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jeśli chcemy stosunkowo szybko uzyskać gęsty żywopłot powinniśmy sadzić tuję szmaragd w odstępach max 60 cm.

Informacje dotyczące wysyłki paletowej roślin z gruntu:

  1. Zamówienie musi być opłacone z góry (nie jest możliwa dostawa za pobraniem).
  2. Towar dostarczany jest samochodem dostawczym z windą, o masie pow. 5t - droga dojazdowa musi być utwardzona.
  3. Nie ma możliwości wjazdu samochodu o masie pow. 3,5t na teren ogródków działkowych. W takim przypadku towar zostanie rozładowany przed bramą.
  4. Większość dostaw ma miejsce do godziny 15:00. Nie ma możliwości ustalenia późniejszej godziny dostawy.
Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Smaragd'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokość3-4 m
Docelowa szerokość70 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Gęstość sadzenia na żywopłotw odstępach 60 cm
Zastosowanieogrody przydomowe, szpaler, pojemniki, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane