Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
 • Żurawina wielkoowocowa Pilgrim

Żurawina wielkoowocowa Pilgrim

Vaccinium macrocarpon 'Pilgrim'

 • Dostępność: niedostępny
 • 16,99 zł

 • Netto: 15,73 zł
 • Cena w punktach: 424
 • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Żurawina wielkoowocowa jest zimozieloną krzewinką o skórzastych owalnych liściach. Dorasta do 30 cm wysokości, a pokładające się na ziemi pędy mogą mieć nawet 150 cm długości.

'Pilgrim' jest odmianą dojrzewającą późno, plenną, o bardzo dużych, ciemnych owocach. Owoce w pięknym odcieniu czerwieni wspaniale prezentują się na tle masy zielonych lisci. Można je zbierać od sierpnia aż do listopada. Nadają się na przetwory.

Liście utrzymują się na roślinie 2-3 lata i w zależności od odmiany są jasno lub ciemnozielone. Jesienią przebarwiają się na czerwono.

Kilka słów o owocach

Żurawina jest bardzo popularna z racji swoich niebywałych właściwości prozdrowotnych. Zawiera witaminy A, B, C, E oraz naturalny antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Wspomaga układ krążenia i serce, działa leczniczo na jaskrę. Spowalnia proces starzenia się skóry, ogranicza rozwój chorób układu krążenia, cukrzycy, chorób reumatycznych oraz niektórych nowotworów. 

Żurawina jest popularnym składnikiem kosmetyków naturalnych. Owoce żurawiny świetnie nadają się jako dodatek do pieczonych mięs i grillowanych serów.

żurawina
Nazwa łacińskaVaccinium macrocarpon 'Pilgrim'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Owocowaniepaździernik
Owoceczerwone jagody, jadalne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, próchniczna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieowoce na przetwory, mrożonki, soki
Informacje dodatkoweładne wybarwienie jesienią, ozdobne i jadalne owoce

Napisz opinię