Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
Żurawina wielkoowocowa PilgrimŻurawina wielkoowocowa PilgrimŻurawina wielkoowocowa PilgrimŻurawina wielkoowocowa Pilgrim

Żurawina wielkoowocowa Pilgrim

Vaccinium macrocarpon 'Pilgrim'

 • Promocja:

  9,99 zł

  Stara cena:

  14,50 zł

  Oszczędzasz:

  31%

 • Netto: 9,25 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 9 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Szerokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AVaccinium
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawina wielkoowocowa Pilgrim
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Żurawina wielkoowocowa jest zimozieloną krzewinką o skórzastych owalnych liściach. Dorasta do 30 cm wysokości, a pokładające się na ziemi pędy mogą mieć nawet 150 cm długości. Liście utrzymują się na roślinie 2-3 lata i w zależności od odmiany są jasno lub ciemnozielone. Jesienią przebarwiają się na czerwono. 'Pilgrim' jest odmianą dojrzewającą późno, plenną, o bardzo dużych, ciemnych owocach. Owoce w pięknym odcieniu czerwieni wspaniale prezentują się na tle masy zielonych liści. Można je zbierać od sierpnia aż do listopada. Nadają się na przetwory.

Kilka słów o owocach

Żurawina jest bardzo popularna z racji swoich niebywałych właściwości prozdrowotnych. Zawiera witaminy A, B, C, E oraz naturalny antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Wspomaga układ krążenia i serce, działa leczniczo na jaskrę. Spowalnia proces starzenia się skóry, ogranicza rozwój chorób układu krążenia, cukrzycy, chorób reumatycznych oraz niektórych nowotworów. Jest popularnym składnikiem kosmetyków naturalnych. Owoce żurawiny świetnie nadają się jako dodatek do pieczonych mięs i grillowanych serów.

Nazwa łacińskaVaccinium macrocarpon 'Pilgrim'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełczerwone, purpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Owocowaniepaździernik
Owoceczerwone jagody, jadalne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne lub wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, próchniczna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieowoce na przetwory, mrożonki, soki
Informacje dodatkoweładne wybarwienie jesienią, ozdobne i jadalne owoce

Napisz opinię

Produkty powiązane