Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żuraweczka Solar Eclipse
Żuraweczka Solar EclipseŻuraweczka Solar EclipseŻuraweczka Solar EclipseŻuraweczka Solar Eclipse

Żuraweczka Solar Eclipse

Heucherella 'Solar Eclipse'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeucherella
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żuraweczka Solar Eclipse
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybko rosnąca bylina ozdobna o gęstym pokroju. Dorasta do 30-40 cm wysokości. Główną ozdobą rośliny są czerwono-bordowe liście z żółtym lub jasnozielonym obrzeżeniem. Białe, drobne kwiaty, zebrane w luźne kwiatostany pojawiają się na roślinie od lipca do połowy sierpnia. Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki i żuraweczki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

Nazwa łacińskaHeucherella 'Solar Eclipse'
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełbordowe, żółte
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnienialipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane