Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świdośliwa olcholistna Prince William
Świdośliwa olcholistna Prince WilliamŚwidośliwa olcholistna Prince William

Świdośliwa olcholistna Prince William

Amelanchier alnifolia 'Prince William'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAmelanchier
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świdośliwa olcholistna Prince William
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew lub niewielkie drzewo dorastające do 2-3 m wysokości. Uprawiany głównie ze względu na owoce, choć podczas kwitnienia wygląda bardzo atrakcyjnie. Białe kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja. Liście ciemnozielone, eliptyczne, jesienią zmieniają barwę na pomarańczowo-czerwoną.

Po kwitnieniu zawiązuje owoce, które zaczynają dojrzewać już w połowie czerwca. Odmiana 'Prince William' tworzy duże, dorodne owoce o słodkim smaku, wyglądem przypominające borówkę lub czarną porzeczkę. Można je spożywać na surowo, lub wykorzystać na przetwory (dżemy, kompoty, konfitury). Owoce świdośliwy zawierają dużą ilość antocyjanów, witaminy B oraz błonnika.

Roślina o niskich wymaganiach glebowych, dobrze rośnie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporna na mróz. Najlepiej rośnie i owocuje na stanowisku słonecznym.

Nazwa łacińskaAmelanchier alnifolia 'Prince William'
Pokrójdrzewiasty
Docelowa wysokość2-3 m
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiały
Owocowanieczerwiec, lipiec
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, zieleń publiczna

Napisz opinię

Produkty powiązane