Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna kosodrzewina Golden Glow
Sosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden GlowSosna kosodrzewina Golden Glow

Sosna kosodrzewina Golden Glow

Pinus mugo 'Golden Glow'

  • 85,00 zł

  • Netto: 78,70 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 85 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna kosodrzewina Golden Glow
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Dekoracyjna odmiana sosny o kolorze igieł zmiennym w zależności od pory roku. Rośnie jako początkowo jako krzew o płaskokulistym pokroju, później jako szeroki stożek. Po 10 latach dorasta do około 1 m wysokości oraz 70 cm średnicy. Pędy wzniesione, promieniście pokryte podwójnymi, długimi igłami. Latem barwa igieł jest jasnozielona, natomiast jesienią nabierają one pięknego, intensywnie żółtego koloru, który utrzymuje się długo, aż do późnej wiosny. Wygląda to szczególnie efektownie i kontrastowo podczas zimy na tle śniegu. Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Stanowisko i uprawa

Sosna jest rośliną odporną i łatwą w uprawieNie przemarza, nie trzeba jej okrywać na zimę. Rzadko choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Rośnie na większości przeciętnych gleb ogrodowych, nawet jałowych i piaszczystych, natomiast nie znosi gleb podmokłych i ciężkich (gliniastych). Gleba, w której będzie rosła musi być dobrze przepuszczalna. Gleby ciężkie należy rozluźnić poprzez wymieszanie ich z piaskiem. Sosna wytwarza zarówno powierzchniowy, jak i głęboki system korzeniowy i nie wymaga intensywnego podlewania - podlewamy tylko wtedy, gdy widzimy, że podłoże jest wyraźnie przeschnięte. Preferuje stanowisko słoneczne, jednak może rosnąć również w lekkim zacienieniu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH - dobrze radzi sobie zarówno na glebach kwaśnych, jak i zasadowych. Nie wymaga intensywnego nawożenia - zazwyczaj wystarczy ją zasilić raz w roku niewielką dawką nawozu mineralnego lub organicznego (np. obornikiem). 

W celu ograniczenia wzrostu i lepszego zagęszczania sosnę można przycinać, nie tniemy jednak rozwiniętych igieł, tylko tzw. "świeczki" - charakterystyczne, młode przyrosty, które pojawiają się przeważnie na przełomie maja i czerwca. Można je skrócić o 1/3, 1/2 długości lub więcej, wedle uznania.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Golden Glow'
Pokrójkulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone / złociste jesienią i zimą
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność- 31 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane