Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Sosna bośniacka Compact Gem
  • Sosna bośniacka Compact Gem
  • Sosna bośniacka Compact Gem
  • Sosna bośniacka Compact Gem

Sosna bośniacka Compact Gem

Pinus leucodermis 'Compact Gem'

  • 45,00 zł

  • Netto: 41,67 zł
  • Cena w punktach: 1125
  • Zaloguj się, aby otrzymać 41 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Karłowa odmiana sosny bośniackiej o pokroju stożkowym. W wieku 10 lat dorasta do około 1,5 m wysokości. Pędy krótki i gęsto osadzone, z jasnozielonymi, długimi igłami, niezwykle dekoracyjnymi. Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach. Może być uprawiana w pojemniku.

Sosna jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Nazwa łacińskaPinus leucodermis 'Compact Gem'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane