Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®

Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®

Rosa Kronprinsesse Mary Castle® 'Poulcas018' PBR

  • 47,00 zł

  • Netto: 43,52 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 47 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża rabatowa Kronprinsesse Mary Castle®
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Róża rabatowa z serii Castle® – kolekcji nowoczesnych róż krzaczastych o zwartym pokroju duńskiej firmy Poulsen Roser A/S. Obficie kwitnąca róża rabatowa o prawie białych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty duże, o średnicy 8-10 cm, o ładnym zapachu, skupione po kilka sztuk w kwiatostany, znajdują się nie tylko na szczytach głównych pędów, ale również na pędach bocznych. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana polecana na rabaty, niskie żywopłoty oraz do donic na balkony i tarasy.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa Kronprinsesse Mary Castle® 'Poulcas018' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaPoulsen Roser A/S
Zastosowanieogródki przydomowe, kompozycje naturalistyczne, niskie żywopłoty, nasadzenia grupowe, obwódki, rabaty, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz