Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Róża rabatowa Europeana
  • Róża rabatowa Europeana
  • Róża rabatowa Europeana
  • Róża rabatowa Europeana
  • Róża rabatowa Europeana
  • Róża rabatowa Europeana

Róża rabatowa Europeana

Rosa 'Europeana'

  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Cena w punktach: 875
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Obficie kwitnąca róża rabatowa o czysto czerwonych kwiatach. Dorasta od 0,6 m do 1 m wysokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty pełne, czerwone z żółtymi pręcikami w środku, o średnicy około 8 cm. Kwiaty są trwałe, lekko pachnące, nie rudzieją i nie wypalają się na słońcu. Kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Odmiana o uniwersalnym zastosowaniu, szczególnie polecana na rabaty, uprawę w pojemnikach i zieleń miejską. Gęstość sadzenia w szpalerze: 2 szt./mb, gęstość sadzenia w grupie: 4 szt./m2.

Warunki uprawy: róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Europeana'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaDe Ruiter, Holandia
Zastosowanieogródki przydomowe, kompozycje naturalistyczne, nasadzenia grupowe, obwódki, rabaty, soliter, kwiaty cięte

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz