Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Róża rabatowa Airbrush®
Róża rabatowa Airbrush®Róża rabatowa Airbrush®Róża rabatowa Airbrush®

Róża rabatowa Airbrush®

Rosa 'Airbrush' PBR

  • 43,00 zł

  • Netto: 39,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 43 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARosa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Róża rabatowa Airbrush®
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

najlepsze róże

Ciesz się rozkwitającym blaskiem koloru dzięki spektakularnej kolekcji róż Fantasia ®. Bogactwo kolorów, efektowych przejść i wzorów w połączeniu z kompaktowym wzrostem zamienią Twój ogród w dzieło sztuki.

Róża rabatowa z grupy floribunda, o krzaczastym pokroju, wprowadzona do sprzedaży w 2013 roku przez firmę W. Kordes' Söhne. Dorasta do 50-80 cm wysokości i 50-60 cm szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące. Kwiaty półpełne, morelowo-żółte, z miedzianym i kremowym akcentem, o fantastycznym wzorze, wyglądają jak namalowane przez artystę. Kwiaty średniej wielkości (o średnicy do 5-10 cm), zebrane po kilkanaście sztuk w kwiatostany, słabo pachnące. Odmiana kwitnie bardzo obficie i długo, zaczynając w czerwcu i powtarzając kwitnienie aż do pierwszych mrozów. Polecana na skarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, kwiaty cięte, a także do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia w grupie: 4-5 szt./m2.

Floribunda (łac. „wiele kwitnących”) to nowoczesna grupa róż ogrodowych, która powstała przez skrzyżowanie grupy hybrid teas z różami polyantha, które z kolei są krzyżówką rosa chinensis i rosa multiflora. Zamysłem było stworzenie róż, które kwitną tak obficie jak polyantha, a jednocześnie zachowują piękno i różnorodność róż grupy hybrid tea. Rozmnażane są przez szczepienie.

Odmiana zaliczana do niezwykle odpornych, z tego względu otrzymała certyfikat ADR, przyznawany przez niezależnych ekspertów najlepszym i "najtwardszym" różom na rynku. Certyfikat ADR jest gwarancją efektownego kwitnienia, pięknego zapachu, a przede wszystkim zdrowego wyglądu i długiej żywotności róż.

Stanowisko i uprawa

Róża preferuje stanowisko słoneczne, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej, żyznej, o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym. Podlewając róże powinniśmy pamiętać, aby nie kierować strumienia wody na liście, tylko bezpośrednio na glebę wokół rośliny. Mokre liście są bardziej podatne na choroby grzybowe. Cięcie wykonujemy wiosną, po ustąpieniu przymrozków, przycinamy nad 5-8 oczkiem nad ziemią. Nawozimy od maja do lipca stosując nawóz przeznaczony do róż lub nawóz uniwersalny. W przypadku wykrycia choroby lub szkodników stosujemy odpowiedni oprysk. Przed zimą usypujemy wokól korzeni kopczyk o wysokości ok. 20 cm.

Nazwa łacińskaRosa 'Airbrush' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość50-80 cm
Docelowa szerokość50-60 cm
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówróżobarwne, morelowe, żółte, kremowe, różowe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność-20 °C
Gęstość sadzenia4-5 szt./m2
Zimozielonośćnie
HodowcaW. Kordes' Söhne
Zastosowanieskarpy, obwódki, rabaty, żywopłot, soliter, pojemniki
Informacje dodatkowecertyfikat ADR

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych róż?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz