Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Róża pnąca POMARAŃCZOWA

  Róża pnąca POMARAŃCZOWA

  Rosa

  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł
  • Cena w punktach: 475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


  Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

  Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

  Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

  Oferta dotyczy róży pnącej pomarańczowej bez podziału na odmiany. Róża o sztywnych pędach, wymaga przywiązywania do podpór. Krzew o dużych, pomarańczowych, półpełnych kwiatach, dorastający od 3 m do 4 m wysokości. Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu, powtarzając kwitnienie aż do pierwszych przymrozków. Liście ciemnozielone, błyszczące.

  Róża zdrowa, o niewielkich wymaganiach glebowych, odporna na mróz, kwitnąca długo i obficie. Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Polecana do sadzenia wzdłuż ścian, siatek, domowych murów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, na które może się wspinać. Przy sadzeniu wzdłuż ściany warto zostawić od niej ok. 45 cm odstępu w celu zapewnienia lepszej cyrkulacji powietrza. Mogą być również uprawiane w donicy z kratką ogrodową. W przypadku nadmiernego rozrastania się można przyciąć na wysokosć 1 m w celu odmłodzenia rośliny i pobudzenia wzrostu nowych pędów.

  Nazwa łacińskaRosa
  Pokrójróża pnąca
  Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
  Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
  Kolor liści/igiełciemnozielone
  Barwa kwiatówpomarańczowy
  Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
  Stanowiskosłoneczne, półcieniste
  Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
  Mrozoodporność-20 °C
  Zimozielonośćnie
  Zastosowanieściana z kwiatów, na pergole, altany, przy drzewach, słupach i innych podporach, w donicy

  Napisz opinię

  Produkty powiązane

  Szukasz najpiękniejszych róż?

  Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

  Zobacz