Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żywotnik zachodni Teddy
Żywotnik zachodni TeddyŻywotnik zachodni Teddy

Żywotnik zachodni Teddy

Thuja occidentalis 'Teddy'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 18 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AThuja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żywotnik zachodni Teddy
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowy krzew o pokroju kulistym, dorasta do około 0,3 m wysokości. Młode igły zielonkawe, z wiekiem ciemnieją. Pędy cienkie i gęste.

Odporny na mróz i zanieczyszczenia powietrza. Dobrze rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych (dobrze jest wymieszać ziemię ogrodową z torfem). Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste i podłoże o lekko kwaśnym odczynie.

Odmiana świetnie sprawdzi się w małych, przydomowych ogrodach, na skalniakach, wrzosowiskach, a także na cmentarzach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Żywotnik zachodni 'Teddy' bardzo dobrze sprawdzi się jako niski żywopłot (sadzenie co 30-40 cm).

Nazwa łacińskaThuja occidentalis 'Teddy'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuumiarkowany
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćzimozielony

Napisz opinię

Produkty powiązane