Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk pospolity Rydal
Świerk pospolity RydalŚwierk pospolity RydalŚwierk pospolity Rydal

Świerk pospolity Rydal

Picea abies 'Rydal'

  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk pospolity Rydal
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Jedna z niewielu odmian świerka o czerwonych wiosennych przyrostach. Rośnie jako drzewo o regularnym stożkowym pokroju i gęsto ułożonych pędach, po 10 latach dorasta do 3-4 m wysokości. Igły o barwie ciemnozielonej, gęsto ułożone wokół pędów. Młode wiosenne przyrosty są barwy różowoczerwonej, co sprawie, że świerk wygląda o tej porze roku niezwykle efektownie i niepowtarzalnie. Czerwone przyrosty zaczynają się pojawiać w kwietniu i utrzymują się przez około miesiąc, później zielenieją. Świerk ten ma zatem 2 różne oblicza - wiosną jest czerwony, przez resztę roku ciemnozielony. Dodatkową ozdobą są purpurowe szyszki, które są wytwarzane przez starsze rośliny. Odmiana "kolekcjonerska", ciekawa ze względu na swoje wiosenne ubarwienie, polecana do sadzenia jako soliter w eksponowanym miejscu w dużych ogrodach i parkach.

Świerk nie ma dużych wymagań uprawowych. Rośnie dobrze na większości gleb ogrodowych, preferuje te lekko kwaśne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne, aczkolwiek może rosnąć również w lekko zacienionym.

Nazwa łacińskaPicea abies 'Rydal'
Pokrójstożkowy
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone, młode przyrosty różowoczerwone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, gleba przeciętna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-34 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieduże ogrody i parki, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane