Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Sosna kosodrzewina San Sebastian NA PNIU
  • Sosna kosodrzewina San Sebastian NA PNIU
  • Sosna kosodrzewina San Sebastian NA PNIU

Sosna kosodrzewina San Sebastian NA PNIU

Pinus mugo 'San Sebastian'

  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Cena w punktach: 2475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 50 cm. Wysokość całkowita ok. 70 cm (z koroną, bez doniczki).

'San Sebastian' to nazwa obejmująca dużą grupę karłowych odmian sosen wyselekcjonowanych z "czarcich mioteł" (zniekształcenie chorobowe rośliny objawiające się zahamowaniem wzrostu gównego pędu i nadmiernym rozwojem drobnych pąków bocznych). Zrazy pobrane z czarcich mioteł zachowują swój specyficzny pokrój i są wykorzystywane do wytwarzania nowych, karłowych odmian o dużych walorach ozdobnych. 

Oferowana odmiana sosny kosodrzewiny cechuje się gęstym, kulistym pokrojem i krótkimi igłami. Rośnie bardzo powoli, dając roczne przyrosty jedynie 1-2 cm. Igły barwy ciemnozielonej, długości ok. 1-1,5 cm, ułożone są promieniście szczotkowato na krótkich pędach, oraz promieniście na ich wierzchołkach. Odmiana kolekcjonerska, ceniona ze względu na swoją karłowatość i małą dostępność na rynku. W sprzedaży jest dostępna zarówno w wersji nisko szczepionej, jak i na wysokim paliku. Polecana do uprawy w małych ogrodach przydomowych, na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych, a także do uprawy w pojemniku. 

Sosna kosodrzewina jest rośliną odporną i bardzo łatwą w uprawie. Rośnie dobrze na każdej glebie, nawet na suchej i piaszczystej lub gliniastej. Nie lubi zbyt intensywnego podlewania i stojącej wody. Nie przemarza, nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Możne rosnąć na stanowisku słonecznym lub półcienistym.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'San Sebastian'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane