Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cm
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cmSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cmSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cmSosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cm

Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cm

Pinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'

  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
80-90 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna kosodrzewina Carsten's Wintergold NA PNIU 80cm
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana wolnorosnącej sosny górskiej (kosodrzewiny) o krzaczastym pokroju. Po 10 latach osiąga około 0,75 m wysokości oraz podobną szerokość. Wyróżnia się na tle innych sosen ze względu na swoją intensywnie złocistożółtą barwę igieł w okresie zimowym i wczesnowiosennym. Igły podwójne, młode przyrosty wiosną i latem są jasnozielone i stopniowo zmieniają swoją barwę do złotej / pomarańczowej jesienią, złocistożółtej zimą i wczesną wiosną. Dzięki swojej oryginalnej barwie pięknie kontrastują na tle śniegu oraz innych zielonych roślin. Polecana do sadzenia w ogrodach skalnych, japońskich, małych ogródkach przydomowych oraz alpinariach, a także do kompozycji z innymi roślinami iglastymi. Doskonała do uprawy w pojemnikach, na balkonach i tarasach.

Stanowisko i uprawa

Sosna jest rośliną odporną i łatwą w uprawieNie przemarza, nie trzeba jej okrywać na zimę. Rzadko choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Rośnie na większości przeciętnych gleb ogrodowych, nawet jałowych i piaszczystych, natomiast nie znosi gleb podmokłych i ciężkich (gliniastych). Gleba, w której będzie rosła musi być dobrze przepuszczalna. Gleby ciężkie należy rozluźnić poprzez wymieszanie ich z piaskiem. Sosna wytwarza zarówno powierzchniowy, jak i głęboki system korzeniowy i nie wymaga intensywnego podlewania - podlewamy tylko wtedy, gdy widzimy, że podłoże jest wyraźnie przeschnięte. Preferuje stanowisko słoneczne, jednak może rosnąć również w lekkim zacienieniu. Roślina tolerancyjna w stosunku do pH - dobrze radzi sobie zarówno na glebach kwaśnych, jak i zasadowych. Nie wymaga intensywnego nawożenia - zazwyczaj wystarczy ją zasilić raz w roku niewielką dawką nawozu mineralnego lub organicznego (np. obornikiem). 

W celu ograniczenia wzrostu i lepszego zagęszczania sosnę można przycinać, nie tniemy jednak rozwiniętych igieł, tylko tzw. "świeczki" - charakterystyczne, młode przyrosty, które pojawiają się przeważnie na przełomie maja i czerwca. Można je skrócić o 1/3, 1/2 długości lub więcej, wedle uznania.

Nazwa łacińskaPinus mugo 'Carsten's Wintergold', Pinus mugo 'Carsten'
Pokrójkrzaczasty, kulisty, nieregularny
Docelowa wysokość1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte, pomarańczowe, jasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-35 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, skalniaki, wrzosowiska, uprawa w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane