Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU
 • Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU

Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU

Juniperus communis 'Greenmantle'

 • Dostępność: niedostępny
 • 110,00 zł

 • Netto: 101,85 zł
 • Cena w punktach: 2750
 • Zaloguj się, aby otrzymać 101 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 60 cm. Wysokość całkowita ok. 70-80 cm (z koroną, bez doniczki).

Wolno rosnąca, płożąca odmiana osiągająca po 10 latach 20 cm wysokości i 1,5 m średnicy. Podobna do odmiany 'Green Carpet', jednak o ciemniejszej barwie igieł. Pędy miękkie z niekłującymi igłami, ścielące się po ziemi, wyrastają promieniście ze środka krzewu. Wiosną w kolorze słomkowym, zimą zmieniają barwę na lekko brunatną. Igły barwy ciemnozielonej.

Jałowce płożące mają niskie wymagania glebowe. Rosną praktycznie na każdej ogrodowej glebie, nawet jałowej i ubogiej w składniki pokarmowe. Nie lubią jedynie gleb zbyt wilgotnych lub podmokłych. Są odporne na mróz i rzadko chorują. Jałowce płożące preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową (gęstość sadzenia: 3-4 szt/m2).

Odmiana świetnie nadaje się jako roślina okrywowa, szczególnie na skalniaki i rabaty. Ze względu na swój płytki i rozległy system korzeniowy, posadzona na skarpach wzmacnia je i zapobiega osuwaniu się ziemi. Dobrze wygląda również na wrzosowiskach, cmentarzach oraz w kompozycjach z innymi krzewami iglastymi.

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Greenmantle'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, sucha lub umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność-38 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieroślina okrywowa, ogródki przydomowe, skarpy, skalniaki, wrzosowiska, rabaty, uprawa pojemnikowa, nasadzenia grupowe

Napisz opinię