Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula
  • Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula
  • Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula
  • Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula

Cyprysik Lawsona Imbricata Pendula

Chamaecyparis lawsoniana 'Imbricata Pendula'

  • Dostępność: niedostępny
  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Cena w punktach: 2475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Piękna odmiana cyprysika o przewisającym, "płaczącym" pokroju. Rośnie umiarkowanie silnie jako drzewo, w wieku 10 lat dorasta do około 2 m wysokości, docelowo potrafi osiągnąć około 5-10 m wysokości. Pędy luźne, niekłujące, lekko wzniesione, zwisające, słabo rozgałęzione, pokryte łuskami, barwy intensywnie zielonej.

Cyprysik Lawsona jest rośliną o niewielkich wymaganiach uprawowych. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od wiatru. Toleruje większość  umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych, nie lubi gleb nadmiernie wilgotnych lub podmokłych. Odczyn podłoża lekko kwaśny. Nie jest całkowicie odporny na mróz, dlatego polecany jest do sadzenia w cieplejszych rejonach kraju (wytrzymuje spadki temperatury ok. -21 °C, strefa 6B i wyższe).

Odmiana polecana do sadzenia jako soliter na eksponowanych stanowiskach.

Nazwa łacińskaChamaecyparis lawsoniana 'Imbricata Pendula'
Pokrójprzewisający (płaczący, zwisły)
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, nasadzenia parkowe, pojedynczo w eksponowanym miejscu (soliter)

Napisz opinię