Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Laurowiśnia wschodnia Caucasica
Laurowiśnia wschodnia CaucasicaLaurowiśnia wschodnia CaucasicaLaurowiśnia wschodnia CaucasicaLaurowiśnia wschodnia Caucasica

Laurowiśnia wschodnia Caucasica

Prunus laurocerasus 'Caucasica'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-25 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APrunus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Laurowiśnia wschodnia Caucasica
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o szybkim tempie wzrostu, ceniony zarówno ze względu na ozdobne przez cały rok liście, jak i efektowne kwiaty. Jedna z najbardziej mrozoodpornych odmian laurowiśni. Pokrój gęsty, krzaczasty, dorasta do 2-3 m wysokości, rocznie przyrasta ok. 30 cm. Pędy silne i wyprostowane. Liście ciemnozielone, duże, błyszczące, nie opadają na zimę stanowiąc ozdobę ogrodu przez cały rok. Kwiaty białe, miododajne, pojawiają się w maju i czerwcu i stanowią ładny kontrast na tle ciemniejszych liści.

Laurowiśnia wschodnia jest krzewem o uniwersalnym zastosowaniu - polecana szczególnie na formowane zimozielone żywopłoty - doskonale znosi cięcie i rośnie szybko, co pozwala w krótkim czasie stworzyć ciekawy i imponujący żywopłot. Może być sadzona również pojedynczo jako soliter, o kształcie formowanym lub naturalnym, w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Jest chętnie wybierana do ozdoby dużych wnętrz budynków, posadzona w dużej donicy.

Laurowiśnia wschodnia preferuje stanowiska półcieniste lub cieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na cieniolubność może być sadzona pod koronami dużych drzew. Toleruje większość uprawnych gleb ogrodowych, wilgotnych i lekko kwaśnych. Wytrzymuje mrozy do -20 °C (strefa 6B USDA).

Nazwa łacińskaPrunus laurocerasus 'Caucasica'
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba wilgotna, żyzna i przepuszczalna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-20 °C (strefa 6B USDA)
Zimozielonośćtak, roślina zimozielona
Gęstość sadzenia na żywopłot70-90 cm
Zastosowanieogrody przydomowe, formowane żywopłoty, soliter (pojedynczo w eksponowanym miejscu), nasadzenia w miejscach zacienionych, pod koronami dużych drzew, w pobliżu zbiorników wodnych, uprawa w donicy na tarasie, w dużych pomieszczeniach
Termin kwitnieniamaj, czerwiec
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię