Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Tawuła japońska Golden Princess
Tawuła japońska Golden PrincessTawuła japońska Golden PrincessTawuła japońska Golden PrincessTawuła japońska Golden Princess

Tawuła japońska Golden Princess

Spiraea japonica 'Golden Princess'

  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASpiraea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Tawuła japońska Golden Princess
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Tawuła japońska 'Golden Princess' to niski krzew o zwartym, półkulistym pokroju. Osiąga wysokość maksymalnie 0,5 m. Głównymi walorami tej odmiany są złociste, eliptyczne liście, które utrzymują się na krzewie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Ich intensywna barwa pięknie kontrastuje z różowymi, drobnymi kwiatami zebranymi w kwiatostany na końcach pędów. Kwitnie obficie w czerwcu oraz w lipcu. Bardzo popularna i chętnie stosowana odmiana, świetnie nadająca się jako roślina okrywowa, na rabaty, niskie żywopłoty, skalniaki. Powinna być przycinana wiosną.

Stanowisko i uprawa

Jest to niewymagający i odporny krzew, wytrzymały na mrozy oraz na zanieczyszczenia powietrza. Dobrze rośnie na wszystkich żyznych glebach ogrodowych. Ze względu na swoją intensywną barwę powinien być sadzony na stanowisku słonecznym, ale może rosnąć również w półcieniu.

 

Nazwa łacińskaSpiraea japonica 'Golden Princess'
Pokrójkrzaczasty, płaskokulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełżółte
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, w grupach, jako roślina okrywowa
Termin kwitnieniaczerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane