Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Pigwowiec pośredni Pink Trail
 • Pigwowiec pośredni Pink Trail
 • Pigwowiec pośredni Pink Trail
 • Pigwowiec pośredni Pink Trail

Pigwowiec pośredni Pink Trail

Chaenomeles ×superba 'Pink Trail'

 • Dostępność: niedostępny
 • 14,99 zł

 • Netto: 13,88 zł
 • Cena w punktach: 374
 • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski krzew o rozłożystych pędach pokrytych cierniami oraz wyprostowanym pokroju. Dorasta do 1 m wysokości, ma jasnozielone, błyszczące liście, lekko ząbkowane na brzegach. Efektowną ozdobą są jego duże (nawet 6 cm), jasnoróżowe kwiaty oraz żółte pręciki, pojawiające się obficie w kwietniu i maju, zebrane po kilka sztuk.

Owoce (pigwa) pojawiają się na pędach najpierw zielone, z czasem przybierają żółtą barwę, bardzo twarde i aromatyczne – idealne na nalewki, przetwory, do herbat (mogą zastąpić cytrynę ze względu na swoją kwasowość). Zawierają dużo witamin oraz błonnika.

Pigwowiec jest ciekawą ozdobą każdego ogrodu i sadu, nawet bez kwiatów lub owoców. Dobrze znosi okresową suszę i nie ma dużych wymagań glebowych. Preferuje gleby wilgotne, żyzne i przepuszczalne, o odczynie kwaśnym do obojętnego oraz stanowisko słoneczne, osłonięte.

Dobrze wygląda na skalniakach, zarówno sadzony w grupach, jak i pojedynczo.

Przepis na owoce w cukrze – idealne do herbaty jako zamiennik cytryny

Składniki (proporcje owoców do cukru 1:1):

 • owoce pigwowca (bez nasion)
 • cukier biały

Owoce pigwowca zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Następnie odlać wodę, pokroić w ósemki i usunąć pestki. Do słoików nakładać warstwami: cukier, owoce pigwowca itp. Góra powinna być zasypana cukrem. Przygotowane słoiczki delikatnie zakręcić i pozostawić w temperaturze pokojowej. Po kilku godzinach (lub na drugi dzień) całość wymieszać (cukier powinien się w całości rozpuścić – na dnie może jednak pozostać niewielka jego warstwa). Przygotowane słoiki przechowywać w lodówce. 

Nazwa łacińskaChaenomeles ×superba 'Pink Trail'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, ogrody skalne, pojemniki, w grupach, rabaty
Informacje dodatkoweroślina miododajna, jadalne owoce

Napisz opinię