Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Judaszowiec chiński Avondale

Cercis chinensis 'Avondale'

  • 130,00 zł

  • Netto: 120,37 zł
  • Cena w punktach: 3500
  • Zaloguj się, aby otrzymać 129 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-03-14.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo ciekawy i niezwykle efektowny krzew pochodzący z Chin, dorastający do około 4 m wysokości i 2 m szerokości. Kwiaty u odmiany Avondale pojawiają się bardzo szybko. Już na młodych sadzonkach można zaobserwować pierwsze różowe kwiaty wyrastające prosto z pnia rośliny. Judaszowiec kwitnie w maju, przed wypuszczeniem liści. Różowo-fioletowe kwiaty zebrane są w krótkie grona. Wytwarzają bardzo przyjemny zapach. Kwitnie około 2-3 tygodni. Po kwitnieniu judaszowiec wypuszcza duże, sercowate liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. 

Judaszowiec chiński najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Krzew wymaga żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnemu podłoża o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Młode sadzonki należy okrywać na zimę.

Roślina polecana do nasadzeń jako soliter. Podczas kwitnienia jest niezwykle efektowny. Wyrastające prosto z pnia, kory kwiaty są niespotykaną ozdobą ogrodu. Kwiaty judaszowca są jadalne i świetnie nadają się do sałatek.

Nazwa łacińska Cercis chinensis 'Avondale'
Docelowa wysokość od 3 do 4 m
Tempo wzrostu roślina szybkorosnąca
Kolor liści/igieł zielone
Kwitnienie kwiecień
Owocowanie sierpień
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn obojętny
Mrozoodporność -17 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej