Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Irga purpurowa Variegatus drobnolistna
Irga purpurowa Variegatus drobnolistnaIrga purpurowa Variegatus drobnolistnaIrga purpurowa Variegatus drobnolistnaIrga purpurowa Variegatus drobnolistna

Irga purpurowa Variegatus drobnolistna

Cotoneaster atropurpureus 'Variegatus'

  • 16,50 zł

  • Netto: 15,28 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Szerokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotoneaster
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Irga purpurowa Variegatus drobnolistna
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niski, zimozielony krzew o zwartym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Po wielu latach osiąga 1 m wysokości i prawie 2 m szerokości. Pędy ułożone prawie poziomo, gęsto pokryte drobnymi, jasnozielonymi liśćmi z białym obrzeżeniem. Kwiaty w kolorze jasnego różu, pojawiają się pod koniec maja. Roślina wytwarza bardzo dekoracyjne, kuliste owocki w kolorze czerwonym, które utrzymują się na pędach aż do zimy. Odmiana ciekawa ze względu na ubarwienie liści, wprowadza interesujący akcent kolorystyczny w ogrodzie.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Dobrze reaguje na cięcie i szybko się regeneruje. Można ją sadzić na skalniakach, murkach, wzdłuż ścian, alejek. Nadaje się również do ogrodów w stylu japońskim oraz jako materiał wyjściowy na drzewko bonsai.

 
Nazwa łacińskaCotoneaster atropurpureus 'Variegatus'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełpstre, jasnozielone z białym brzegiem
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniesierpień, wrzesień
Owoceczerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, rabaty

Napisz opinię

Produkty powiązane