Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Dereń biały Miracle PBR
Dereń biały Miracle PBRDereń biały Miracle PBRDereń biały Miracle PBRDereń biały Miracle PBR

Dereń biały Miracle PBR

Cornus alba MIRACLE 'Verpaalen02' PBR

  • 32,00 zł

  • Netto: 29,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 32 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
60-80 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACornus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Dereń biały Miracle PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Efektowna odmiana derenia o wielobarwnych, intensywnie wybarwiających się liściach i czerwonych pędach. Rośnie jako krzew o pokroju kulistym, dorasta do 2-3 m wysokości i do podobnej szerokości. Młode liście zielonkawe, z białym i różowym obrzeżeniem, jesienią intensywnie wybarwiają się na kolor różu i purpury, a na zimę opadają. Po opadnięciu liści ukazują się nam w pełnej okazałości czerwone pędy, które są bardzo dekoracyjne i kontrastowe, przez co krzew zdobi ogród nie tylko w okresie wegetacyjnym, ale również przez całą zimę. Odmiana polecana do ogrodów przydomowych, do sadzenia pojedynczo lub w grupach, do tworzenia kontrastowych kompozycji w założeniach naturalistycznych. Jest świetnym materiałem do tworzenia barwnych żywopłotów. Zimą czerwone pędy pięknie kontrastują na tle białego śniegu.

Derenie są łatwe w uprawie, w pełni odporne na mróz i okresową suszę (wytrzymują spadki temperatur nawet -40 °C). Nie mają specjalnych wymagań glebowych - rosną na większości przeciętnych gleb ogrodowych, umiarkowanie wilgotnych. Liście mają bardziej intensywną barwę na stanowisku słonecznym, ale krzew można sadzić również na stanowiskach lekko zacienionych. Regularne cięcie pobudza krzew do wypuszczania nowych pędów i lepszego krzewienia.

Nazwa łacińskaCornus alba MIRACLE 'Verpaalen02' PBR
Pokrójkrzaczasty, kulisty
Docelowa wysokość2-3 m
Docelowa szerokość2-3 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-40 °C
Zimozielonośćnie
Termin kwitnieniamaj
Informacje dodatkoweefektowne czerwone pędy zimą

Napisz opinię

Produkty powiązane