Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Budleja Dawida Flower-Power ® MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii 'Flower Power' PBR


  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Cena w punktach: 399
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Rzadka, szybkorosnąca odmiana budlei dorastająca do ok 2 - 2,5 m wysokości.  Liście ciemnozielone, lancetowate, naprzeciwległe, od spodu pokryte białym meszkiem. Największym atutem rośliny są duże (dorastające do ok. 30 cm), dwukolorowe kwiatostany pojawiające się w lecie. Kwitnie bardzo obficie od lipca aż do października. Kwiaty w pąku fioletowe, a po rozwinięciu pomarańczowe o bardzo intensywnym zapachu, co przyciąga motyle (stąd inna nazwa rośliny – motyli krzew).

Budleja lubi żyzną, wilgotną, ale dość przepuszczalną glebę o odczynie obojętnym lub zasadowym. Stanowisko słoneczne lub półcieniste zapewni roślinie odpowiedni rozwój. Najlepiej sadzić w zacisznym miejscu. Budleje mają duże wymagania pokarmowe, dlatego wskazane jest nawożenie roślin. Krzew zaleca się okryć na zimę.

Roślina bardzo dobrze znosi cięcie. Kwitnie na jednorocznych pędach, więc nie należy się obawiać, że w danym roku nie zakwitnie. Wiosną po ustąpieniu przymrozków zaleca się przyciąć krzew co najmniej o połowę. Przekwitnięte kwiatostany można usunąć.

Budleja świetnie sprawdzi się jako soliter, choć w otoczeniu innych roślin wygląda nie mniej widowiskowo.  Nadaje się do sadzenia przy altanach, tarasach, czy na froncie domu. Można ją uprawiać zarówno w gruncie jak i w pojemnikach. Krzew polecany do ogrodów przydomowych.

Nazwa łacińska Buddleja davidii 'Flower Power' PBR
Pokrój krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość od 2 do 3 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Barwa kwiatów purpurowofioletowe
Kwitnienie czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność nie
Informacje dodatkowe roślina miododajna, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych budleji?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej