Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Budleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEW
Budleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEWBudleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEW

Budleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEW

Buddleja davidii Sugar Plum 'Lonplum' PBR

  • 18,99 zł

  • Netto: 17,58 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 18 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABuddleja
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Budleja Dawida Sugar Plum PBR MOTYLI KRZEW
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Piękna, nowa odmiana budleji o dużych, purpurowo-czerwonych kwiatostanach i kompaktowych wymiarach. Powstała ze skrzyżowania odmian 'Royal Red' oraz 'Summer Beauty', odziedziczyła po nich najlepsze cechy: żywy kolor oraz kompaktowy pokrój. Budleja 'Sugar Plum' wytwarza krótkie pędy i rośnie mniejsza niż wiele innych odmian. Osiąga około 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Liście ciemnozielone, jesienią zmieniające barwę na żółtą, opadają na zimę.  Kwiaty zebrane są w podłużne i bardzo duże kwiatostany, w kolorze purpurowo-czerwonym. Wyglądem przypominają niektóre odmiany lilaków. Ich dodatkowym atutem jest przepiękny zapach, który przyciąga owady. Budleja często nazywana jest “motylim krzewem”, ponieważ zwabia motyle, które siadając na jej pędach stanowią dodatkową ozdobę. Kwitnie od czerwca do października.

Roślina stanowi piękną oprawę ogrodu, idealnie nadaje się do posadzenia w centralnym punkcie lub jako towarzystwo dla innych krzewów. Zmieszana z innymi odmianami budlei wygląda bardzo barwnie i ciekawie. Małe wymagania glebowe i długi czas kwitnienia sprawiają, że jest to bardzo wartościowa i uniwersalna roślina. 

Budleja najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, lekko zasadowa. Na zimę zaleca się zabezpieczyć roślinę poprzez usypanie wokół jej podstawy kopczyka z kory lub liści. Wiosną po ustaniu przymrozków krzew należy mocno przyciąć w celu rozkrzewienia i zasilić wieloskładnikowym nawozem.

Nazwa łacińskaBuddleja davidii Sugar Plum 'Lonplum' PBR
Pokrójkrzaczasty, kompaktowy
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpurpurowo-czerwone
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-22 °C (strefa 6A)
Zimozielonośćnie
Zastosowanierabaty, ogrody przydomowe, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy
Informacje dodatkoweroślina miododajna, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Szukasz najpiękniejszych budleji?

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz