Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
Ketmia syryjska hibiskus Duc de BrabantKetmia syryjska hibiskus Duc de BrabantKetmia syryjska hibiskus Duc de BrabantKetmia syryjska hibiskus Duc de Brabant

Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant

Hibiscus syriacus 'Duc de Brabant'

  • Dostępność: niedostępny
  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHibiscus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o wzniesionym i gęstym pokroju, dorastający do ok. 1 - 1,5 m wysokości. Liście ciemnozielone, powcinane, jesienią przebarwiają się na żółto. Największą ozdobą krzewu są jego duże, ciemnoróżowe, pełne kwiaty. Kwitnienie przypada na miesiące sierpień i wrzesień.

Wymaga słonecznego lub półcienistego stanowiska, osłoniętego od silnych wiatrów. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego. Cięcie można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków. Przekwitłe kwiatostany można usunąć.

Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Duże, pełne kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu. Nadaje się również na żywopłot.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus 'Duc de Brabant'
Pokrójkrzaczasty, wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię