Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant
  • Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant

Ketmia syryjska hibiskus Duc de Brabant

Hibiscus syriacus 'Duc de Brabant'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Cena w punktach: 600
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Krzew o wzniesionym i gęstym pokroju, dorastający do ok. 1 - 1,5 m wysokości. Liście ciemnozielone, powcinane, jesienią przebarwiają się na żółto. Największą ozdobą krzewu są jego duże, ciemnoróżowe, pełne kwiaty. Kwitnienie przypada na miesiące sierpień i wrzesień.

Wymaga słonecznego lub półcienistego stanowiska, osłoniętego od silnych wiatrów. Lubi gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym do obojętnego. Cięcie można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków. Przekwitłe kwiatostany można usunąć.

Hibiskus świetnie nadaje się do sadzenia jako soliter w zacisznym zakątku ogrodu. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Duże, pełne kwiaty przykuwają uwagę i doskonale wpisują się w zieleń ogrodu. Roślinę można również uprawiać w pojemniku jako ozdobę tarasu lub balkonu. Nadaje się również na żywopłot.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus 'Duc de Brabant'
Pokrójkrzaczasty, wyprostowany
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane