Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec Suecica Aurea
Jałowiec Suecica AureaJałowiec Suecica Aurea

Jałowiec Suecica Aurea

Juniperus communis 'Suecica Aurea'

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec Suecica Aurea
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnąca, kolumnowa odmiana jałowca pospolitego, osiągająca w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości. Igły żółtozłociste, później przebarwiają na żółtozielone. Odmiana ‘Suecica Aurea’ dealnie nadaje się do jednokolorowych rabat. W towarzystwie innych iglastych krzewów będzie wyróżniać się intensywnym kolorem igieł. Dobrze wygląda sadzona wzdłuż murów i płotów. Nadaje się na nieformowane żywopłoty.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu.

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Suecica Aurea'
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćod 1 do 1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzłocistożółte
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach

Napisz opinię