Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jałowiec pospolity Green Mantle NA PNIU

Juniperus communis 'Greenmantle'

produkt polski

  • 99,00 zł

  • Netto: 91,67 zł
  • Cena w punktach: 2475
  • Zaloguj się, aby otrzymać 91 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Sadzonka w formie piennej, wysokość szczepienia ok. 50 cm. Wysokość całkowita ok. 70 cm (z koroną, bez doniczki).

Wolno rosnąca, płożąca odmiana osiągająca po 10 latach 20 cm wysokości i 1,5 m średnicy. Podobna do odmiany 'Green Carpet', jednak o ciemniejszej barwie igieł. Pędy miękkie z niekłującymi igłami, ścielące się po ziemi, wyrastają promieniście ze środka krzewu. Wiosną w kolorze słomkowym, zimą zmieniają barwę na lekko brunatną. Igły barwy ciemnozielonej.

Jałowce płożące mają niskie wymagania glebowe. Rosną praktycznie na każdej ogrodowej glebie, nawet jałowej i ubogiej w składniki pokarmowe. Nie lubią jedynie gleb zbyt wilgotnych lub podmokłych. Są odporne na mróz i rzadko chorują. Jałowce płożące preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową (gęstość sadzenia: 3-4 szt/m2).

Odmiana świetnie nadaje się jako roślina okrywowa, szczególnie na skalniaki i rabaty. Ze względu na swój płytki i rozległy system korzeniowy, posadzona na skarpach wzmacnia je i zapobiega osuwaniu się ziemi. Dobrze wygląda również na wrzosowiskach, cmentarzach oraz w kompozycjach z innymi krzewami iglastymi.

Nazwa łacińska Juniperus communis 'Greenmantle'
Pokrój płożący
Docelowa wysokość od 0,1 do 0,2 m
Tempo wzrostu roślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, sucha lub umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny lub lekko kwaśny
Mrozoodporność -38 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie roślina okrywowa, ogródki przydomowe, skarpy, skalniaki, wrzosowiska, rabaty, uprawa pojemnikowa, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej