Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka NORTHERN EXPOSURE™ Amber
Żurawka NORTHERN EXPOSURE™ AmberŻurawka NORTHERN EXPOSURE™ AmberŻurawka NORTHERN EXPOSURE™ AmberŻurawka NORTHERN EXPOSURE™ AmberŻurawka NORTHERN EXPOSURE™ Amber

Żurawka NORTHERN EXPOSURE™ Amber

Heuchera NORTHERN EXPOSURE™ Amber

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka NORTHERN EXPOSURE™ Amber
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych liściach. Dorasta do 30-40 cm wysokości i 50 cm szerokości. Główną ozdobą rośliny są duże liście w kolorze żółto/czerwono - pomarańczowym, ceglastym (intensywność wybarwienia liści zależy od nasłonecznienia). Kremowe kwiaty pojawiają się w czerwcu. Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz (strefa 3-10 wg. klasyfikacji USDA). Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy. Żurawki z serii NORTHERN EXPOSURE, dzięki swojej wysokiej zdrowotności i trwałości polecane są do nasadzeń w zieleni publicznej.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

 

Nazwa łacińskaHeuchera NORTHERN EXPOSURE™ Amber
Docelowa wysokość30-40 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełżółtopomarańczowe, ceglaste, czerwonawe
Barwa kwiatówkremowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
HodowcaTERRA NOVA® Nurseries
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnieniaczerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane