Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR
  • Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR

Dąbrówka rozłogowa BLACK SCALLOP Binblasca PBR

Ajuga reptans BLACK SCALLOP 'Binblasca'

  • 11,60 zł

  • Netto: 10,74 zł
  • Cena w punktach: 290
  • Zaloguj się, aby otrzymać 10 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niewielka, płożąca bylina o poduchowatym pokroju, dorasta zaledwie do 10 cm wysokości. Cechuje się ładnym ubarwieniem - liście są bardzo ciemne, brązowo/purpurowe. Tworzą gęste, zbite kępy ułożone w rozety. Są odwrotnie jajowate i pomarszczone. Dodatkową ozdobą są ciemnofioletowe kwiaty pojawiające się pod koniec kwietnia, wystające ok. 15 cm ponad liśćmi, zebrane w kłosowate kwiatostany. Tworzą one świetny kontrast na tle ciemnych liści. Kwitnienie trwa do końca maja. Dąbrówka łatwo rozrasta się za pomocą rozłogów. Roślina polecana na skalniaki, rabaty, oraz do tworzenia kompozycji z innymi bylinami. Świetna bylina okrywowa - szybko pokrywa teren i powstrzymuje wzrost chwastów. Znosi duże zacienienie, dlatego może być sadzona pod dużymi krzewami i drzewami.

Dąbrówka może rosnąc zarówno na stanowisku słonecznym, jak i zacienionym, na glebach próchniczno gliniastych, stale wilgotnych, ale przepuszczalnych. Bylina ta jest w pełni mrozoodporna w naszym klimacie.

Nazwa łacińskaAjuga reptans BLACK SCALLOP 'Binblasca'
Pokrójpłożący, poduszkowaty
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełbrązowe, purpurowe
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczno-gliniasta, umiarkowanie lub stale wilgotna, odczyn lekko kwaśny, obojętny lub zasadowy
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skarpy, miejsca zacienione pod drzewami i krzewami, roślina okrywowa, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane